logotype

Wigilia Kolegiacka

12 grudnia 2017 uroczystymi nieszporami pod przewodnictwem ks. prał. Sławomira Odera, Wikariusza Sądowego Trybunału Zwyczajnego w Wikariacie diecezji rzymskiej, wspólnota kolegiacka rozpoczęła spotkanie wigilijne.

 

Do świąt Narodzenia Pańskiego zostało jeszcze trochę czasu, jednak my już dziś pragniemy wspólnie połamać biały opłatek i złożyć sobie życzenia. Póki jesteśmy jeszcze wszyscy, póki cała wspólnota może zgromadzić się razem”- tymi słowami rozpoczął spotkanie ks. dr Dariusz Drążek- Rektor Kolegium. Po modlitwie w kaplicy księża studenci, bracia Serca Jezusowego, pracownicy domu oraz zaproszeni goście spotkali się w refektarzu, aby przy wigilijnym stole spędzić wspólnie czas.

Tradycyjnie wigilia rozpoczęła się od odczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa. Następnie Ksiądz Rektor pobłogosławił opłatek i złożył zgromadzonym życzenia: w każdej polskiej rodzinie wigilia związana jest z życzeniami. Pragnę dziś podziękować Wam wszystkim za wasz wkład w funkcjonowanie naszego domu, za to wszystko co robicie, abyśmy byli jedną rodziną. Życzę, aby Jezus każdego dnia rodził się w naszych sercach, każdego dnia na nowo.

 

Następnie głos zabrał ks. Łukasz Niepsuj, senior studentów, który również wygłosił słowa życzeń. Po  podzieleniu się opłatkiem, nadszedł czas kosztowania tradycyjnych polskich potraw. Nie zabrakło karpia, kapusty z grochem, barszczu z uszkami i wielu innych smakołyków. Ksiądz Senior raz po raz intonował kolędę, którą wspólnota podejmowała. Na zakończenie spotkania wszyscy dostali prezenty.