logotype

Kolegium Polskie na I miejscu w turnieju Calcetto!

W czwartek 19 maja 2005 w atrium Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego odbyło się uroczyste zakończenie IX° rzymskiego międzykolegiackiego turnieju CALCETTO i wręczenie nagród uczestnikom. 
Drużyna piłkarska naszego Kolegium (od lat nosząca nazwę Vistula) po rocznych rozgrywkach mogła tego dnia z dumą odebrać zwycięski puchar i przyjąć medale za zdobyte I miejsce w turnieju. 
Turniej został zorganizowany po raz dziewiaty przez ANSPI (Associazione Nazionale San Paolo Italia/Narodowy Związek Św. Pawła we Włoszech), który we współpracy z Papieskim Uniwersytetem na Lateranie zaprasza do rozgrywek drużyny kolegiów papieskich na terenie Rzymu. Udział wzięło 9 drużyn kolegiackich, głównie kapłańskich, a również rzymskie seminarium duchowne na Lateranie. 
Calcetto jest popularnym we Włoszech sportem młodzieżowym, na małym boisku grają 5-osobowe drużyny wspomagane dowolną ilością zawodników rezerwowych. Calcetto to codzienny widok wszystkich miast i miasteczek Włoch. Drużynie naszego Kolegium gratulujemy!